Reçeteler
Noel Babalı Red Velvet

Reçete

İçindekiler Miktar Birim
Kek için,
Burdenno Red Velvet Kek Miksi 500 gr
Su 90 gr
Sıvı Yağ 65 gr
Yumurta 325 gr
Şanti için,
Whippo Bourbon Şanti Toz Karışım 250 gr
Süt 400 gr
Dekorasyon,
Macaron Miksi 250 gr
Presta Cream Dolgu Kreması 250 gr
Su 50 gr
Yeşil Gıda Boyası
Beyaz Gıda Boyası
Yenilebilir Şeker Hamurlu Görsel

Hazırlanışı

    Kek için, Tüm malzemeler miksere koyulur ve 4 dakika yavaş devirde karıştırılır. 22 cm lik yuvarlak çembere dökülür ve 180°C fırında 35 dakika pişirilir. Kalan kek miksi 40x60 cm lik fırın tepsisine dökülerek 180°C fırında 8 dakika pişirilir.
    Şanti için, Whippo Bourbon toz şanti ve süt 1 dakika yavaş, 4 dakika hızlı devirde mikserde karıştırılır.
    Macaron için, Macaron miksi ve 50°C'lik su 6 dakika mikserde orta devirde karıştırılır. Hazırlanan karışım ikiye bölünerek gıda boyaları ile renklendirilir. Tek kullanımlık şanti torbası yardımı ile silpat üzerine yuvarlak şekiller verilerek sıkılır. 140°C taş taban fırında 22 dakika, konveksiyonel fırında 125°C'de 22 dakika pişirilir. Pişen ve soğuyan macaronların arasına Presta Cream dolgu kreması sıkılarak iki parça birleştirilir.
    Dekorasyon, Yuvarlak çemberde pişen ve soğuyan kek 3 eşit parçaya bölünerek her kata eşit miktarda olacak şekilde hazırlanan Whippo Bourbon Toz Şanti sürülüp pastanın dışı şanti ile sıvanır. Yenilebilir şeker hamuru görseli pastanın yanına sabitlenir. Fırın tepsisinde pişen red velvet kek miksi pastanın yüksekliğine göre ölçülerek yatay kesilir ve sıvanan pastanın etrafı sarılır. Dekor bölümünden yuvarlak kupat yardımı ile görsele denk gelen yer kesilir. Yeşil ve beyaz macaronlar ile dekorasyon tamamlanır.