Hakkımızda

Zeelandia Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.


Zeelandia, Hollanda merkezli bir aile şirketidir. 30'dan fazla ülkede üretim yapmakta ve 100’ün üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir.

 

1900 yılında H.J. Doeleman tarafından kurulan Zeelandia, Hollanda’nın “Zeeland” adı verilen kıyı kesimindeki fırınlara ekmek geliştirici üreterek ticaret hayatına giriş yapmıştır. İlerleyen yıllarda ürün portföyünü geliştirmiş ve uluslararası bir şirket haline gelmiştir. Şirket, yüzyılı aşkın süredir yaratıcı ürünleri ve pazarlama yöntemleri ile pastacılık ve ekmekçilik sektörünün gelişiminde önemli rol oynamaktadır.

 

Bugünden farklı düşünerek yarının başarılarını yaratmak adına, gelişen üretim teknolojileri ve değişen tüketici tercihlerine göre ürün ve hizmetlerini sürekli olarak yenilemektedir. Dünya çapında farklı pastacılık ve ekmekçilik pazarlarına, global ARGE imkanlarını kullanarak yerel çözümler sunmaktadır.

 

2003 yılında Hayrabolu’da kendi tesisini kurarak üretime başlayan Zeelandia Türkiye, ürün portföyünde pastacılık, ekmekçilik ve tava ayırıcı yağlar olmak üzere 3 kategori bulundurmaktadır.

Pastacılık ve ekmekçilik sektöründe nihai tüketiciye ulaşan yaratıcı pazarlama yöntemleri ile sektöre farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlayan Zeelandia Türkiye, ürün yelpazesinin bir kısmını kendi tesislerinde üretirken, bir kısmını ise dünyanın dört bir yanındaki Zeelandia tesislerinden tedarik ederek müşterilerine yeni çözümler sunmaktadır.

 

Faaliyetlerimizin odağında, bulunduğumuz coğrafyadaki saygıdeğer müşterilerimiz ve son tüketicilerimiz vardır.

 

Misyonumuz;

İş ortaklarımızla/müşterilerimizle yakından ilgiliyiz. Girişimci ve iddialı bir bakış açısı ile ilerliyoruz. Daima akıllı çözümler arıyoruz, iş ortaklarımızın/müşterilerimizin karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmek için yeni bakış açıları ve yeni yöntemler kullanarak yaratıcılığımızı pekiştiriyoruz. Deneyimli bir profesyonel olarak stratejimizi belirleyerek müşterimize ve personelimize karşı sorumluluğumuzu unutmuyoruz.. Cesuruz, karşılaştığımız her zorluğa meydan okuyoruz.

 

Değerlerimiz:

  • İlgili
  • İddialı
  • Yaratıcı
  • Sorumlu
  • Cesur

Kalite belgemiz:

Gıda güvenliğinin öneminin her gün arttığı günümüzde Zeelandia Türkiye olarak uluslararası standartlarda bir işletme olmanın verdiği sorumluluğumuzu yerine getirmek ve tüketicilerimize kaliteli ürünler sunmak için gıda güvenliği öncelikli olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. 2018 yılında gıda güvenliği ile ilgili yapılan çalışmalarımızın belgelenmesi amacıyla başvurusunu yapmış olduğumuz FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi denetimini aynı yıl içinde başarıyla tamamlayarak belgelenmeye hak kazandık. FSSC 22000 kuruluşların gıda güvenliğine yönelik yönetim sistemini kurmalarına ve sürekli iyileştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış ve uluslararası çapta kabul görmüş olan bir belgelendirme programıdır. Bu program işletmenin, müşterilerin, tüketicilerin ve resmi kuruluşların ihtiyaçlarını yerine getirebilecek etkin bir gıda güvenliği yönetim sistemine sahip olduğunu ortaya koyması açısından büyük önem taşımaktadır.

Biz Zeelandia Türkiye’yiz. Birlikte Keşfetmenin Gücü.